| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The Slim LED Floodlight (30W) offers high-efficiency lighting with a compact and sleek design. Whether you're illuminating an outdoor area, enhancing security, or lighting up your workspace, this floodlight provides bright, clear light while using minimal power.
Energy-Efficient LED Technology
Compact, Slim Design
Long-Lasting Durability
Versatile Application
Environmentally Friendly
| Specification | Details |
|---|---|
| Power | 30W |
| Design | Slim and compact |
| Package Weight | 0.64 kg |
| Package Dimensions | - Length: 20.40 cm |
| - Width: 18.40 cm | |
| - Height: 3.40 cm |