| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
pecifications
| Color: | Black Matte |
| Magnificaton: | 3.5x-10x |
| Obj. lens (mm): | 1.6in/40mm |
| Length (mm): | 10.2in/260mm |
| Weight(oz/g) | 21.2oz/600g |
| Click value (100yds): | 0.25 |
| Tube Dia. (in. / mm): | 1.0in / 25.4mm |
| Optical Coating | Fully Milti-Coated |
| Laser Color | Red |
| Laser Length(mm) | 2.9in/73mm |
| Laser Wavelemgth(nm) | 625-660mm |
| Laser battery | AG13 |
Package Contents
1X Brand LS3.5-10X40E Scope
1X Elasticated see through lens cap
1X CR2032 battery
3X AG13 battery
2X Product instruction
1X Lens Cleaning Cloth
2X Allen Wrench