| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Number of Channels | 1 |
| RMS Power at 1 Ohm 12.6V | 5000W RMS |
| RMS Power at 2 Ohm 12.6V | 2800W RMS |
| RMS Power at 1 Ohm 14.4V | 5600W RMS |
| RMS Power at 2 Ohm 14.4V | 3400W RMS |
| Supply Voltage | 9,5 ~ 15V |
| Frequency Response | 10Hz ~15KHz |
| Crossover Low Pass | 50Hz ~15KHz |
| Crossover High Pass | 10Hz ~700Hz |
| Signal to Noise | > 90 dB |
| Harmonic Distortion | < 0,9 % THD |
| Input Sensitivity | 0,2V |
| Input Impedance | 26K OHMS |
| Impedance Output | 1 OHM |
| Consumption with Signal Musical | 4,1A ~245A |
| Consumption with Signal Bass | 4,1A ~490A |
| Dimensions (H x W x D) mm | 77 x 294 x 310 mm |
| Weight Kg | 4,1 Kg |