| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |




| General | |
|---|---|
| Quantity | 1Piece |
| Material | ABS |
| Executive Standard | Qi |
| Form Color | white |
| Power Adapter | Without Power Adapter |
| Type | Charger |
| Specification | |
| Compatible Models | Universal |
| Input | 5V/2A |
| Output | 5V/2A |
| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Dimensions | 3.54 in x 3.54 in x 0.39 in (9 cm x 9 cm x 1 cm) |
| Weight | 1.48 oz (42 g) |
| Packing List |
|---|
| 1 x Charger 1 x Micro USB charging cable (80±2cm) |