| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Model | T5 Elite |
| Color | Black |
| Interface | USB |
| Scanning Speed | 100 times per second |
| Trigger Mode | Manual |
| Supports System | Win7 32bit, Win7 64bit, WinXP+SP3, Win 8 32bit,Win Server Enterprise, Vista |
| Material | ABS |
| CPU | 32bits ARM |
| Symbologies | 1D codes |
| FLASH storage | 512MB |
| Battery | 2 x AA Battery (Not Included) |
| Standby time | Up to 24 hours |
| Display | 2.0 Inch |
| Scanner type | Laser Sensor |
| Language | English / Simplified Chinese |
| Working Range | 100m indoor, 300m outdoor |
| Product Size | 17.5 x 7 x 3.6cm |
| Net Weight | 191g (without battery) |
,
,
,
,
,
,