| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Streamline your work and keep your bits easily accessible with our 5-Piece Quick Release Bit Holder Set on Carabiner
Clip. Designed for convenience and efficiency, this set is perfect for professionals and DIY enthusiasts who need
quick access to their tools.
Application:
| Description | Specification |
| Carabiner Length | 78mm |
| Carabiner Width | 18mm |
| Bit Holder Hex | 14" (6.35mm) |
| Contents | 1 x Carabiner 5 x Bit Holders |
| Accessory Weight | 123.93g |
| Material | Aluminium: Carabiner and bit holder sleeve Steel (Zinc Plated): Bit holders body and key ring |
| Packaging Type | Hanging blister |