| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Display Packaging: Single accessory carded
This Tork Craft extension bar fits ¼Ⳡdrive socket systems, providing an additional 75 mm of reach to access fasteners in recessed or obstructed locations. Ideal for general maintenance, mechanical tasks and toolkit extension flexibility.
| Description | Spec |
|---|---|
| Brand | Tork Craft |
| Cat No. | TC68075 |
| Product Type | Extension Bar ¼ Drive × 75 mm |
| Drive Size | ¼ (6.35 mm) |
| Length | 75 mm |
| Material | Chromium-Vanadium (CR-V) Steel |