| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
TP-Link TL-POE10R PoE Receiver Splitter, 5V/9V/12V Output
| HARDWARE FEATURES | |
| Interface | 2 10/100/1000Mbps RJ45 Port |
| AUTO Negotiation/AUTO MDI/MDIX | |
| 1 POWER OUTPUT PORT | |
| Network Media | 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (Max 100m) |
| EIA/TIA-568 100 STP (Max 100m) | |
| 100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (Max 100m) | |
| EIA/TIA-568 100 STP (Max 100m) | |
| 1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 cable (Max 100m) | |
| Power Supply | 12VDC 1A, 9VDC 1A, 5VDC 2A |
| Basic Function | Compatible With IEEE 802.3af Compliant PSEs |
| Delivers Power Up To 100 Meters | |
| Optional 12VDC, 9VDC or 5VDC Power Output | |
| LED Indicator | PWR |
| Dimensions ( W x D x H ) | 3.2*2.1*0.9 in.(80.8*54*24 mm) |
| SOFTWARE FEATURES | |
| Basic Function | Compatible With IEEE 802.3af Compliant PSEs |
| Delivers Power Up To 100 Meters | |
| Optional 12VDC, 9VDC or 5VDC Power Supply | |
| OTHERS | |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Package Contents | PoE Splitter TL-POE10R |
| Power Cord | |
| RJ45 Cable | |
| Installation Guide | |
| System Requirements | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux. |