| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
TP-Link TL-SF1005D 5-Port 10/100Mbps Mini Desktop Switch
| HARDWARE FEATURES | |
| Interface | 5 10/100Mbps RJ45 Ports |
| AUTO Negotiation/AUTO MDI/MDIX | |
| Fan Quantity | Fanless |
| External Power Supply | External Power Adapter(Output: 5.0VDC / 0.6A) |
| Dimensions ( W x D x H ) | 4.1 x 2.8 x 0.9 in. (103.5 x 70 x 22 mm) |
| Max Power Consumption | 1.87W(220V/50Hz) |
| Max Heat Dissipation | 6.38BTU/h |
| SOFTWARE FEATURES | |
| Transfer Method | Store and Forward |
| Advanced Functions | Green Technology, saving power up to 68% |
| 802.3X Flow Control, Back Pressure | |
| OTHERS | |
| Certification | FCC, CE, RoHs |
| Package Contents | 5-Port 10/100Mbps Desktop Switch |
| Power Adapter | |
| Installation Guide | |