| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Transcend |
| MODEL | TS1GHR72V6B |
| SERIES | DDR4-2666 R-DIMM |
| MEMORY TYPE | Server Memory |
| UNBUFFERED/REGISTERED | ECC Registered |
| FORM FACTOR | 288-Pin DIMM (Long-DIMM) |
| CAPACITY | 8GB |
| SPEED | 2666 MHz (PC4-21300) |
| CAS LATENCY | CL19 |
| PINS | 288-Pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.2V |
| RANK | Single Rank x8 |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | Lifetime |
| WHAT'S IN THE BOX | 1x 8GB Transcend Memory Module |