| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| General | |
|---|---|
| Model | N/A |
| Quantity | 1 set |
| Material | ABS |
| Specification | |
| Input Voltage | 12~24V |
| Socket Output Voltage | N/A |
| Socket Output Current | N/AA |
| USB Output Voltage | 5V |
| Output Current | 3A |
| Continuous Output Power | 15W |
| Peak Output Power | N/AW |
| Waveform Type | N/A |
| USB | Micro USB |
| Output Socket | N/A |
| Conversion Efficiency | 85~90%, max. 95% |
| Output Frequency | N/A |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Low-voltage Protection | Yes |
| Overtemperature Protection | Yes |
| Indicator Light | No |
| Power Cable | 50cm |
| Application | Car DVR , Cellphone , GPS Navigator |
| Other Features | |
| Operating Temperature | -25~60℃ |
| Packing List | |
|---|---|
| 1 x Power converter cable (50cm) | |