| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
30mm Diameter, Three Height: Low, Medium and High,For 11mm 3/8 Dovetail Rail,Anti-Retoil Pin, Full Metal
| Ring Dia | 30 mm / 1.2 in |
| Height | N/A |
| Central Height | N/A |
| Length | 21 mm / 0.83 in |
| Material | 6061-T6 Aluminum Alloy |
| Low Profile | 24 mm / 0.9 in ( Bottom to Center ) |
| Medium Profile | 30 mm / 1.2 in ( Bottom to Center ) |
| High Profile | 35 mm / 1.4 in ( Bottom to Center ) |
| Weight | N/A |
| Mount | Dovetail |
| Finish | Black Matte |
| Items in the Package | Hex Key |