| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Versace |
| MODEL NUMBER | VEZ701122 |
| CASE WIDTH | 44mm |
| CASE DEPTH | 15mm |
| CASE MATERIAL | Resin |
| CASE COLOUR | Blue |
| CASE SHAPE | Circular |
| MOVEMENT | Quartz (Battery) |
| DIAL COLOUR | Blue |
| STRAP MATERIAL | Resin |
| STRAP WIDTH | 23mm |
| STRAP COLOUR | Blue |
| CLASP TYPE | Buckle |
| WATER RESISTANCE | 30 Metres |