| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Brand | Vivo |
| Operating system | Funtouch OS 14 |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| CPU model | 1.2GHz Cortex A13 Processor |
| CPU speed | 2 GHz |
| Memory storage capacity | 64 GB |
| Screen size | 6.56 Inches |
| Resolution | 1612 x 720 |
| Refresh rate | 90 Hz |
| Model name | Y03 No Refund/exchanges for broken screens.After using the phone. |