| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
IN STOCK at EXTERNAL supplier.
If ordered before 10AM:
DELIVERED next business day (main centres)
or 3-5 business days (regional areas or large items)
COLLECTION from Geewiz available Same Day (approx 4:30pm)
FEATURES
VolkanoX Black Cobra Series Bluetooth Speaker
| Brand | Volkano |
| Item model number | VK-3454-BK |
| Product Type | Speaker |
| Colour | Black |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Profiles | A2DP, AVRC |
| Range | 10 m |
| Frequency Range | 100 Hz — 16 kHz |
| Sensitivity | 87 dB ± 3 dB |
| Battery | 3 000 mAh |
| Total Power Output | 15 W RMS / 22 W Peak |
| Max. Size for USB Drive | 32 GB |
| Playback Time | 2.5 Hours |
| Driver | 2 x 3″ |
| Charge Time | 5 Hours |