| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specifications:
| Brand | AKKO |
| Model | 5087 V3 HE Magnetic Switch Mechanical Keyboard |
| Keycap | PBT two-color injection+PC High-definition screen printing |
| Structure | Gasket Structure |
| Backlight | ARGB |
| Layout | 87 Keys |
| Connection | Wired |
| Return Rate | 8K |
| Scanning Rate | 32K |
| RT Precision | 0.005mm |
| Hot-swapple | Support |
| Size | 367x145.8x43mm |
| Weight | 1.15kg |
| Switch | Starry Magnetic Switch |
Features:
1. Magnetic Axis Switches: Equipped with Akko custom Starry Magnetic Axis switches with high precision and balanced touch responsiveness.Package Include:
1x Keyboard
1x Power Cable
1x Switch Puller
1x Key Puller
1x Dustproof Cover
















