| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Sensor | CCD Color |
| Effective Pixel | 656x492 |
| Horizontal sync frequency | 15625KHZ |
| Vertical sync frequency | PAL 50HZ; NTSC 60HZ |
| Scanning system | 2:1 interlace |
| Sync system | Internal |
| AGC | Auto |
| BLC | Auto |
| Resolution | 420 TV lines |
| S/N Ratio | More than 48dB |
| Current consumption | No more 150mA |
| Power supply | DC12V-24V |
| Operating temperature | -30°C~80°C RH95% MAX |
| Storage temperature | -40°C~85°C RH95% MAX |
| Horizontal angle | 110° /160° |
| Lens angle | 120° /170° |
| Camera Size | 45mm*25mm |
| 1 X Car Reverse Camera | 1 X 6m Video Cable |
| 1 X Power Cable | 1 X Wireless Transmitter |
| 1 X WIreless Receiver | 1 X User Manual |








| Sensor | CCD Color |
| Effective Pixel | 656x492 |
| Horizontal sync frequency | 15625KHZ |
| Vertical sync frequency | PAL 50HZ; NTSC 60HZ |
| Scanning system | 2:1 interlace |
| Sync system | Internal |
| AGC | Auto |
| BLC | Auto |
| Resolution | 420 TV lines |
| S/N Ratio | More than 48dB |
| Current consumption | No more 150mA |
| Power supply | DC12V-24V |
| Operating temperature | -30°C~80°C RH95% MAX |
| Storage temperature | -40°C~85°C RH95% MAX |
| Horizontal angle | 110° /160° |
| Lens angle | 120° /170° |
| Camera Size | 45mm*25mm |

