| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Two fully working ADATA XPG LANCER BLADE 16GB DDR5 DIMMs (Sold Separately, 32GB Total) in excellent condition. Very lightly used for roughly a month.
Reason for selling: I opted for faster RAM in my system.
Still under valid manufacturer's warranty.
If you have any questions, please don't hesitate to ask. I will get back to you as soon as possible.
Specs:
| Brand | XPG by ADATA |
| Series | LANCER BLADE Series |
| Model | AX5U5600C4616G-SLABBK |
| Capacity | 16GB (1x16GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 5600 MT/s |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL46, 46-45-45 |
| Tested Voltage | 1.25V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | N/A |
| SPD Speed | DDR5-4800 |
| SPD Voltage | 1.10V |
| RGB Lighting | N/A |
| Height | 33.8mm |
| Overclocking | Intel eXtreme Memory Profile 3.0 |
| AMD EXPO Memory OC Profile | |
| Colour | Black |