| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Plastic |
| Lamp Base: | Integrated LED(s) |
| Lamp Shape: | Strip |
| Lamp Technology: | LED |
| LED's / Meter: | 60 x LED/m |
| Colour Spectrum: | RGB |
| Beam Angle: | 120° |
| Lamp Life Hours: | 35000hrs |
| Watt per Meter: | 14.4W/m |
| Voltage: | 24~24V DC |
| Height: | 3mm |
| Width: | 10mm |
| Length: | 30m |
| Cut Length: | 100mm |
| Operating Temperature: | -20° - 40°C |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |