| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Gold |
| Finish: | Metallic |
| Material: | Metal & Glass |
| Shade Colour: | Clear |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Shape: | Freeform |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 6 x Bulbs |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 40W |
| Height: | 690mm |
| Width: | 650mm |
| Ceiling Cup Diameter: | 120mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |