| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Polished Chrome |
| Material: | Chrome |
| Shade Colour: | Clear |
| Shade Material: | Acrylic |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Shape: | Cylindrical |
| Style: | Classic |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulbs |
| Wattage: | 40W |
| Height: | 215mm |
| Width: | 190mm |
| Depth: | 80mm |