| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Material: | Glass |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 3 x Bulbs |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 780mm |
| Width: | 305mm |
| Depth: | 390mm |
| IP Rating: | IP54 (dust-protected + splash-resistant) |