| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Matt |
| Material: | Plastic |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Material: | Glass |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Linear |
| Lamp Type: | T5 |
| Number of Bulbs: | 2 x Bulbs |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 14W |
| Width: | 140mm |
| Length: | 610mm |