| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Satin |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | Cream |
| Shade Material: | Hessian |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 435mm |
| Base Diameter: | 110mm |
| Shade Height: | 180mm |
| Shade Diameter: | 250mm |