| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Material: | Glass |
| Bulb Colour: | Clear |
| Lamp Base: | E14 |
| Lamp Shape: | Flame |
| Lamp Type: | C35 |
| Lamp Technology: | LED Filament |
| Colour Temperature: | 2700K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 400lm |
| Lumen per Watt: | 100lm/W |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 4W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 112mm |
| Diameter: | 35mm |