| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Die-Cast Aluminium |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Square |
| Lamp Base: | LED |
| Colour Temperature: | 6000K |
| Colour Spectrum: | Daylight |
| Lumen Output: | 600lm |
| Lumen per Watt: | 60lm/W |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | No |
| Battery Current: | 2000mAh |
| Battery Voltage: | 3.7V |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 3.7V / 2,000mAh |
| Height: | 155mm |
| Width: | 115mm |
| Depth: | 110mm |
| Cord Length: | 5000mm |
| Solar Panel Height: | 150mm |
| Solar Panel Width: | 180mm |
| Energy Rating: | IP54 |