| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Satin Chrome |
| Finish: | Polished Chrome |
| Material: | Chrome |
| Shade Colour: | White |
| Shade Material: | Fabric |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 40W |
| Height: | 240mm |
| Shade Height: | 130mm |
| Shade Width: | 120mm |