| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
1 Year Warranty
| Colour: | Chrome |
| Material: | Metal and Glass |
| Lamp Base: | E14 |
| Wattage: | 9W |
| Height: | 210mm |
| Width: | 160mm |
| Cord Length: | 1000mm |
| Ceiling Cup Diameter: | 100mm |