| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The TL102 BLACK table lamp features a sleek black finish, adjustable head and 3 colour temperature settings for the perfect light, any time.
Adjustable head
3 Selectable colour temperatures - 3000K, 4000K & 6000K
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Metal |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Colour Temperature: | 3CCT - 3000K / 4000K / 6000K |
| Colour Spectrum: | 3CCT - Warm White / Cool White / Daylight |
| Lumen Output: | 400lm |
| Wattage: | 10W |
| Height: | 450mm |
| Width: | 300mm |
| Depth: | 133mm |
| Base Width: | 110mm |
| Base Length: | 240mm |