| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black and Copper |
| Finish: | Semi-Matt |
| Material: | Metal and Copper |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 50W |
| Base Width: | 70mm |
| Base Length: | 140mm |