| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Material: | Chrome |
| Shape: | Drum |
| Style: | Classic |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 14W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 450mm |
| Width: | 600mm |
| Cord Length: | 900mm |
| Ceiling Cup Size: | 200mm |