| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Gloss |
| Material: | Steel |
| Shade Colour: | White |
| Shade Material: | Glass & Crystal |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Shape: | Cylindrical |
| Style: | Modern |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 250mm |
| Diameter: | 450mm |