| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Rectangular |
| Style: | Contempoary |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 3 x Bulb |
| Wattage: | 21W (3 x 7W) |
| Width: | 93mm |
| Length: | 235mm |
| Coastal Quality: | Yes |