| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black Gold |
| Finish: | Brushed |
| Material: | Metal |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 6 |
| Wattage: | 60W |
| Height: | 600mm |
| Width: | 640mm |
| Chain Length: | 1000mm |
| Ceiling Cup Diameter: | 95mm |