| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Satin chrome |
| Material: | Chrome and glass |
| Shape: | Freeform |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 8 x Bulbs |
| Wattage: | 60W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 250mm |
| Width: | 820mm |
| Ceiling Cup Width: | 230mm |