| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Green, Red, Smoke or White |
| Material: | Satin chrome and glass |
| Shape: | Teardrop |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 60W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 220mm |
| Width: | 125mm |
| Cord Length: | 1000mm |