| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in White or Satin Chrome |
| Finish: | Available in Satin Chrome or Gloss White |
| Material: | Metal & Glass |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Colour Spectrum: | 50W |
| Cutout: | ΓΈ64mm |
| Wattage: | 50W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Diameter: | 86mm |