| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Blade Colour: | Steel |
| Blade Finish: | Polished Chrome |
| Blade Material: | Steel |
| Motor Colour: | Chrome |
| Motor Finish: | Polished Chrome |
| Motor Material: | Steel |
| Number of Blades: | 3 x Blades |
| Wattage: | 45W |
| Height: | 385mm |
| Width: | 420mm |