| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Copper and polycarbonate |
| Mounting Type: | Mini Rail |
| Poles: | 3 Poles |
| Short Circuit Withstand: | 2.5kA |
| Escutcheon: | 57mm |
| Current: | 10kA |
| Discharge Current (Imax): | 10kA |
| Discharge Current (Inom): | 5kA |
| kA Rating: | 10kA |
| Voltage: | 275V AC |
| Width: | 39mm |
| Length: | 84.8mm |
| Depth: | 66mm |
| Class of Surge Protection Device: | II |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Weight: | 426g |
| Technical Document: | Download |