| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | ABS |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Round |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 6500K |
| Colour Spectrum: | Cool White |
| Lumen Output: | 1000lm |
| Lumen per Watt: | 62.5lm/W |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 20000hrs |
| Wattage: | 16W |
| Voltage: | 220 - 240V, 50/60Hz |
| Depth: | 60mm |
| Diameter: | 270mm |
| IP Rating: | IP65 |