| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Chrome |
| Material: | Brass |
| Mounting Type: | Deck Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Contemporary |
| Spout Angle: | 10.5° |
| Height: | 139.62mm |
| Diameter: | 50mm |
| Projection: | 184.85mm |
| Spout to Deck Height: | 104.69mm |