| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Brass |
| Finish: | Bare Brass |
| Material: | Brass |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Shape: | Round |
| Style: | Classic |
| Height: | 150.5mm |
| Width: | 32mm |
| Projection: | 120mm |
| Installation Depth: | 12mm |
| Pillar Height: | 78.5mm |
| Spout Length: | 72mm |