| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or Gold |
| Finish: | Matt |
| Material: | Steel |
| Shade Colour: | Available in Opal or Clear |
| Shade Material: | Glass |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Linear |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E14 |
| Dimmable: | No |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Width: | 1100mm |
| Cord Length: | 4000mm |