| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Elegant and magical design with strong character.
| Colour: | Chrome |
| Finish: | Metallic |
| Material: | Steel |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Geometric |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Dimmable: | No |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 420mm |
| Length: | 2250mm |
| Ceiling Cup Width: | 300mm |
| Ceiling Cup Length: | 800mm |
| Shade Width: | 420mm |