| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Use on metals, castings, welded joints, rivets and rust. Ideal for sharpening, deburring and general purpose grinding of most materials.
| Colour: | Orange |
| Material: | Aluminium Oxide |
| RPM (Max.): | 25000rpm |
| Length: | 39mm |
| Working Diameter: | 3.4mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |