| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Precision grind for quick, easy sharpening of chainsaw blades.
| Colour: | Orange |
| RPM (Max.): | 30000rpm |
| Length: | 50mm |
| Working Diameter: | 5.6mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |