| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
For fine detail work, cutting, engraving, carving, touch-up and finishing. Use on wood, jade, ceramic, glass, hardened steel, semi-precious stones and other hard materials. Bits are covered with diamond particles.
| Colour: | Silver |
| Material: | Diamond Coated Grit |
| RPM (Max.): | 25000rpm |
| Length: | 46mm |
| Working Diameter: | 2.0mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |