| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Quality cutters for detail engraving, carving, routing in wood, fiberglass, plastic and soft metals.
| Colour: | Silver |
| Material: | Tungsten |
| RPM (Max.): | 35000rpm |
| Length: | 39mm |
| Working Diameter: | 1.6mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |