| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Extra-thick nylon bristles are coated with an abrasive grit for material removal on the toughest jobs. Used for de-burring metal or wood and for removing rust and paint.
Especially handy for cleaning hard-to-reach areas such as grooves and corners.
| Colour: | Silver |
| Material: | Rubber bristles |
| RPM (Max.): | 20000rpm |
| Length: | 45mm |
| Working Diameter: | 26mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |