| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
For routing, inlaying and mortising in wood and other soft materials.
| Colour: | Silver |
| Material: | Steel |
| RPM (Max.): | 35000rpm |
| Length: | 37mm |
| Working Diameter: | 8mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |